ansaar
29 اسفند 1401 - 12:26

اشد مجازات برای واحدهای صنفی متخلف استان سمنان اعمال می‌شود

سمنان- رئیس شعبه مبارزه با قاچاق کالای تعزیرات استان سمنان، گفت: برای مقابله با سوء استفاده از بازار شب عید، اشد مجازات برای واحدهای صنفی متخلف استان اعمال می‌شود.

سید احمد زرگر در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه یکی از رسالت‌های تعزیرات حکومتی جاری کردن مقررات نظام صنفی است، تاکید کرد: خوشبختانه کسبه و اصناف استان سمنان همراهی بسیار خوبی با مردم و مسئولان دولتی و تعزیرات حکومتی دارند اما بعضاً هم پیش می‌آید مواردی از تخلفات که بر حسب قانون با آنها برخورد صورت می‌گیرد.

وی افزود: ابتدا نسبت به تذکرات لازم مبادرت ورزیده می‌شود سپس مجازات‌هایی که در قانون پیش بینی شده از جریمه‌های نقدی تا حتی صدور مجوز پلمب مغازه توسط دستگاه قضائی و نصب بنر تخلفات در مقابل واحد صنفی، اعمال می‌شود.

رئیس شعبه مبارزه با قاچاق کالای تعزیرات استان سمنان با بیان اینکه مجازات‌ها به گونه‌ای است که جنبه بازدارنده نیز برای دیگر سو استفاده کنندگان داشته باشد، تاکید کرد: همکاران ما در تعزیرات حکومتی در سراسر استان سمنان گشت‌های ویژه نوروزی خود را آغاز و همچنان نیز ادامه می‌دهند.

زرگر با بیان اینکه از مدیران واحدهای صنفی که بر اساس ضوابط قانونی برای کسب و کار و جلب رضایت مشتریان تلاش می‌کنند قدردانی نیز می‌شود، تاکید داشت: به هر صورت طبق تکالیفی که بر عهده تعزیرات است، با متخلفان نیز برخوردهایی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه طی ایام عید نوروز و حتی تعطیلات تیم‌های بازرسی از واحدهای صنفی استان سمنان نظارت‌های خود را تشدید کرده‌اند، گفت: برای برخورد با تخلف‌ها، حداکثر و سقف جریمه برای واحدهای متخلف از سوی تعزیرات حکومتی اعمال خواهد شد.

رئیس شعبه مبارزه با قاچاق کالای تعزیرات استان سمنان ادامه داد: یکی از موضوعاتی که مردم و کسبه استان سمنان باید به آن توجه داشته باشند این است که عدم درج قیمت بر روی محصولات و همچنین نداشتن فاکتور معتبر دارای مهر و سربرگ برای کالاهای موجود در درون فروشگاه مصداق تخلف است و مطابق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1101601