ansaar
23 اسفند 1401 - 13:56

آماده‌باش 51 بیمارستان در مشهد برای خدمت‌رسانی به زائران

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: 51 بیمارستان برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در ایام نوروز در حال آماده باش هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، شاپور بدیعی اظهار کرد: ۵۱ بیمارستان زیر پوشش این دانشگاه برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در ایام نوروز در حال آماده باش هستند.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم در راستای خدمت مناسب به زائران و مجاوران رضوی انجام و در این راستا نشست های هماهنگی با معاونین درمان دانشگاه های کلان منطقه برگزار شده است خاطر نشان کرد: برای خدمت رسانی در بخش سرپایی، ۱۸۶ درمانگاه بخش خصوصی و ۷۰درصد از مطب پزشکان در این ایام فعال خواهد بود.

وی تصریح کرد: ۷ بیمارستان نیز در محدوده بارگاه منور رضوی به صورت ویژه در حال آماده باش هستند و بیمارستان های قائم(عج) و امام رضا(ع) برای خدمت رسانی در سطح ۳ تخصصی برنامه ریزی شده است.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود:در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی نیز تمهیدات لازم صورت گرفته است و تمامی پایگاه های اورژانس ۱۱۵ در محورهای جاده ای و شهری برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران در آمادگی کامل هستند.

بدیعی با اشاره به برگزاری مراسم ویژه سال جدید و سخنرانی مقام معظم رهبری در روز نخست فروردین اظهار کرد: در این راستا، تیم های واکنش سریع در داخل حرم مطهر رضوی پیش بینی شده است تا در صورت نیاز در زمان مناسب به زائران و مجاوران خدمت رسانی شود.

وی با بیان اینکه عملکرد تمامی مراکز کلینیکی و پاراکلینیکی به طور مستمر مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد گفت: مراکز آزمایشگاهی و تصویربرداری نیز در این ایام فعال و به مراجعین خدمات رسانی خواهند داشت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1092692